V soboto 28.1.2017 ob 19 uri je potekal 127. občni zbor PGD Dob
Za nami je leto, ki pomeni nov začetek
Prostovoljno gasilsko društvo Dob, eno med najstarejšimi v občini Domžale, saj je bilo ustanovljeno že leta 1890, je tudi v letu 2016 nadaljevalo uspešno delo, v katerega so svoje moči, požrtvovalnost in energijo vlagale številne generacije gasilcev in gasilk. Če so bila pretekla leta bolj v znamenju gradnje gasilskega doma in obnove voznega parka, je bilo leto 2016 namenjeno urejanju dokumentacije, povezane z lastništvom doma, v katerem je tudi Vrtec Pikapolonica. Tako je bilo kar po precejšnjih naporih urejeno lastništvo doma, pri čemer se je upošteval finančni delež tako PGD Dob kot Občine Domžale, gasilci pa so se z vrtcem dogovoril tudi za odstop 160 m2 zemljišča, ki otrokom služi za prijetno otroško igrišče, ter tudi na tak način potrdili dobro sodelovanje z najmlajšimi in vodstvom Vrtca Pikapolonica v Dobu, enako pa lahko zapišem tudi za sodelovanje s KS, šolo in drugimi društvi.
Ob tem seveda gasilci niso pozabili na izobraževanje svojih članov in članic. Na tem področju so dobro sodelovali z Gasilsko zvezo Domžale ter ostalimi prostovoljnimi gasilskimi društvi, saj so tudi na različnih praktičnih vajah pridobivali nova strokovna znanja in spretnosti. Ponosni so tudi na tekmovalne uspehe svojih desetin, posebej ekipe mladink in članske B ekipe, ki sta se uvrstili na državno tekmovanje, pohvaljeni pa so bili tudi veterani.
Na občnem zboru konec januarja, ki ga je poleg domačih gasilcev obiskalo veliko gostov in prijateljev gasilstva, je poročilo o delu predstavil predsednik Luka Pušnik, zanimivo pa je bilo tudi poročilo poveljnika Jureta Roglja, ki je sicer poudaril, da večjih požarov in intervencij PGD Dob ni bilo, so pa zato več skrbi namenili preventivnemu delovanju, v okviru katerega so pripravili tudi zelo dobro obiskan dan odprtih vrat v mesecu požarne varnosti.
Sodeč po poročilih in razpravi PGD Dob še vedno ostaja med najuspešnejšimi društvi na našem območju, k čimer zanesljivo prispevata novi dom in obnovljen vozni park, predvsem pa vse generacije sedanjega društva, ki pridno in požrtvovalno delajo. Posebej pa so gasilci in gasilke ponosni na tesne povezave s krajani in krajankami, kar je, ne nazadnje, pokazal tako množični obisk vsakoletne društvene prireditve, kot obisk tekmovanja, ki ga vsako leto pripravijo ob prazniku KS. Na njihovo prizadevnost in moderno zapisano »popularnost« pa kaže tudi zmaga na tradicionalni golažiadi v okviru prireditev ob prazniku KS Dob.
Na občnem zboru so sprejeli vsa potrebna poročila, se dogovorili za program dela v letošnjem letu, najprizadevnejšim pa podelili tudi priznanja in nagrade.
Letošnji občni zbor je bil posebej slovesen, saj je bil Ciril Zupanc imenovan za častnega predsednika PGD Dob, Milan Hribar pa za častnega poveljnika PGD Dob.
Ciril Zupanc je član PGD Dob od leta 1961. V obdobju 1970 do 1981 je bil poveljnik društva, nato pa je tri mandatna obdobja društvo uspešno vodil kot predsednik. Njegova prizadevanja so vidna že pri gradnji starega gasilskega doma, Vsa leta je s svojim delom, sposobnostmi, znanjem in ljubeznijo do gasilstva pomembno prispeval k razvoju in uspehom PGD Dob, zlasti na operativnem področju. Prostovoljno delo, organizacijske sposobnosti, ustvarjalnost in pozitivni zgled Cirila Zupanca – vse to je neizbrisljivo zapisano v zgodovini društva.
Milan Hribar je član PGD Dob od leta 1963, od leta 1972 je član najožjega vodstva, v obdobju 1972 – 1981 pa je opravljal funkcijo podpoveljnika PGD Dob, do 1998 pa poveljnik. Vse obdobje je pomembno prispeval k razvoju in odličnim uspehom vseh tekmovalnih ekip. Je udeleženec dveh gasilskih olimpijad, pomemben pečat pa je pustil tudi na področju izobraževanja in povezovanja z gasilskimi društvi po Sloveniji in Evropi. Še danes je nepogrešljiv član veteranske ekipe.
Obema za visoko priznanje iskrene čestitke, čestitke pa tudi Dominiku Grčarju, Antonu Roglju, Janezu Gaberšku, Edu šimenc in Petru Finguštu, ki so za prizadevno delo tudi prejeli priznanja.